Szkoła sukcesu

Kronika obozu II – dzień 3.

Opublikowano: 14 Lip 2013

12.07.2013

Kolejny dzień  obozu dla grupy "angielskiej" zaczął się od wyjazdu do Gdańska o 8:30. Na miejscu spotkaliśmy naszą  nauczycielkę języka angielskiego i po krótkiej chwili zabraliśmy się do pracy. Pierwszym miejscem które odwiedziliśmy było Brama Wyżynna. Po wykonaniu zadań poszliśmy ulicą Długą,  gdzie dowiedzieliśmy się wielu rzeczy na temat symboli i historii miasta. Niestety podczas zwiedzania kolejnej atrakcji  rozpadał się deszcz. Na szczęście wszyscy byli gotowi na taki zwrot akcji i uzbrojeni w parasole i kurtki przemknęliśmy szybko do następnego miejsca. Odwiedziliśmy fontannę Neptuna zanim udaliśmy się do najbardziej znanego w Gdańsku kościoła. Z najwyższej wieży tego świętego miejsca zobaczyliśmy panoramę miasta. Całe szczęście w tym czasie nie padało. Zgodnie z przewidywaniami rozpadało się na dobre, gdy wychodziliśmy z kościoła. Całą grupą wybraliśmy się do kawiarni i tam dokończyliśmy wszystkie pozostałe zadania. Kawiarenka okazała się naprawdę dobrym pomysłem. Każdemu uczestnikowi obozu od razu przypadła do gustu panująca tam atmosfera. Po obiadokolacji  odbyły się zajęcia z języków obcych , w trakcie których mieliśmy gestami przekazać swojemu partnerowi tytuły znanych filmów. Po wszystkim wybraliśmy się  do kina na film „Człowiek ze stali” w reżyserii Zacka Snydera. Nowa adaptacja „Człowieka z Kryptonu” zrobiła na obozowiczach ogromne wrażenie. Na szczególną uwagę zasługiwały efekty specjalne, w których Zack Snyder jest bez wątpienia specjalistą.

DSCN4739

DSCN4740

DSCN4741

DSCN4742

DSCN4751

DSCN4765

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
.