Szkoła sukcesu

Kronika obozu II – dzień 9.

Opublikowano: 20 Lip 2013

18.07.2013

Mamy za sobą kolejny słoneczny, ciepły dzień. Pojechaliśmy do Gdańska, żeby poznać kulinarne tajemnice Niemców i Anglików. Przygotowaliśmy niesamowite kanapki, m.in. z masłem orzechowym i dżemem – pychota! Grupa niemiecka kroiła dzielnie składniki do Kartoffelsalat. Przyozdobieni we własnoręcznie zrobione czapki kucharskie biegaliśmy po targowisku w poszukiwaniu niemieckich i angielskich nazw warzyw i owoców. Po zajęciach odwiedziliśmy magiczne miejsce – cukiernię „Fajne baby”. Od dzisiaj pieczemy w domu mufinki!

Wieczorem czekała na nas w hotelu niespodzianka. Zamiast tradycyjnej obiadokolacji mieliśmy posiłek na trawie. Grochówka, kurczak i ogóreczki zaspokoiły nasz apetyt. Potem wszyscy ustawiliśmy się do grupowego zdjęcia.  Z pełnymi brzuchami rozegraliśmy mecz siatkówki, w którym wzięli udział nasi opiekunowie. Do wieczora siedzieliśmy przy ognisku piekąc kiełbaski i śpiewając. Szkoda, że większość z nas zna tylko refreny piosenek… Jutro czeka nas wyprawa na Hel. Trzymamy kciuki za ładną pogodę.

DSCN5004

DSCN5006

DSCN5009

DSCN5010

DSCN5011

DSCN5013

DSCN5014

 

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
.